close
چت روم
چگونه رتبه برتر کنکور 93 شویم؟
loading...

سرگرمی و تفریحی,اس ام اس,تفريحي وسرگرمي,چت روم صورتی,چت روم امید,چت امید,اس ام اس 93,سایت تفریحی و سرگرمی|فانوسك

گاه ممكن است دچار وسوسه شويد كه كلاس درس وقتتان را تلف ميكند و حضور در مدرسه سبب كمبود وقت براي مطالعه آن دسته از كتابهاي درسي مي‌گردد كه براي شما در كنكور مهم است ولي اشتباه همين جا است كه با اين تصور از كلاس غيبت مي‌كنيد و يا با تأخير به كلاس مي‌رويد و از نكات مهمي كه ممكن است در جمع كلاس به ذهن خود و دوستانتان برسد غافل مي‌شويد مطمئن باشيد اكثر طراحان خود معلم بوده و هستند و سؤالات را بر اساس سؤالاتي كه ممكن است به ذهن شما خطور كند طراحي مي‌كنند.نگرش و نظر دانش آموزان درباره مدرسه بر چگونگي مطالعه…

آخرین ارسال های انجمن
عنوان پاسخ بازدید توسط
نامه عاشقانه که پس از 53 سال به دست صاحبش رسید!! 0 555 ghazal77
زندگینامه سردار شهید حاج عبدالله رودکی 0 205 ghazal77
محمدرضا رودکی کاپیتان سابق تیم ملی جودوی ایران قصد بازگشت به دنیای قهرمانی را دارد. 0 175 ghazal77
زایمان یک زن در وسط خیابان 0 637 ghazal77
قتل مادربزرگ به دست نوه معتاد 0 235 ghazal77
زن و شوهری که بعد از 35 سال خواهر و برادر شدند 0 923 omid
داعشي بيشعور و شستن ظرفها! عکس 0 834 omid
نظر مهناز افشار در رابطه با ازدواجش 0 654 omid
سارق داخل خودرو به 106 فقره سرقت اعتراف کرد 0 187 omid
ترانه عليدوستي در كنار مربي نامدار فوتبال عکس 0 427 omid
پنج ایرانی متهم به تجاوز به یک زن اندونزیایی 0 520 omid
مراسم ازدواج دختر قلعه نويی عکس 0 1055 omid
نجات مربی زن باشگاه بدنسازی از دستان مرد شیطان صفت 0 581 omid
پدري كه از خانواده اش دفاع كرده بود روانه زندان شد 1 332 ghazal77
گلخانه جالب در بام خانه زوج تبریزی (عکس) 1 530 ghazal77
عکس جنجالی عمو پورنگ با جنازه پدرش 0 1085 ghazal77
قتل عروس هندی در شب عروسی مقابل چشم داماد! 0 538 ghazal77
بوسه جمشید مشایخی بر دستان این دختر ! 0 757 ghazal77
علاقه زنان استرالیایی به این مرد 0 772 ghazal77
قتل دوست قدیمی به دلیل سو ظن 0 275 omid

چگونه رتبه برتر کنکور 93 شویم؟

مروارید بازدید : 1279 دوشنبه 02 تير 1393 نظرات ()
کنکور


گاه ممكن است دچار وسوسه شويد كه كلاس درس وقتتان را تلف ميكند و حضور در مدرسه سبب كمبود وقت براي مطالعه آن دسته از كتابهاي درسي مي‌گردد كه براي شما در كنكور مهم است ولي اشتباه همين جا است كه با اين تصور از كلاس غيبت مي‌كنيد و يا با تأخير به كلاس مي‌رويد و از نكات مهمي كه ممكن است در جمع كلاس به ذهن خود و دوستانتان برسد غافل مي‌شويد مطمئن باشيد اكثر طراحان خود معلم بوده و هستند و سؤالات را بر اساس سؤالاتي كه ممكن است به ذهن شما خطور كند طراحي مي‌كنند.

نگرش و نظر دانش آموزان درباره مدرسه بر چگونگي مطالعه و درس خواندن و حتي رفتار او تاثير دارد بعضي از دانش آموزان به درس و كلاس نگرش منفي دارند و به اصطلاح به درس و كلاس و معلم مدرسه خوشبين نيستند طبيعي است كه اين گروه از دانش آموزان توجه زيادي به يادگيري و مطالعه نشان نميدهند و در نتيجه موفقيت هاي چنداني نيز كسب نمي كنند بدين ترتيب نگرش مثبت داشتن يا خوشبيني نسبت به مدرسه ميتواند باعث موفقيت در مدرسه و كنكور و يا امتحانات ورودي هر مؤسسه‌اي گردد.

گاه ممكن است دچار وسوسه شويد كه كلاس درس وقتتان را تلف ميكند و حضور در مدرسه سبب كمبود وقت براي مطالعه آن دسته از كتابهاي درسي ميگردد كه براي شما در كنكور مهم است ولي اشتباه همين جا است كه با اين تصور از كلاس غيبت ميكنيد و يا با تاخير به كلاس ميرويد و از نكات مهمي كه ممكن است در جمع كلاس به ذهن خود و دوستانتان برسد غافل ميشويد مطمئن باشيد اكثر طراحان خود معلم بوده و هستند و سوالات را بر اساس سوالاتي كه ممكن است به ذهن شما خطور كند طراحي ميكنند . اگر چه گاهي در اين كلاس ها درباره درسها اطلاعات كم و يا تكراري به دست مي آوريد ولي همين شما را بس است كه يك نكته كه ممكن است جزو سوالات كنكور باشد در آنجا پيدا كنيد . وقتي بطور منظم به كلاس ها ميرويد خبرها و اطلاعات ضروري و مفيد مربوط به درس و تكليف و امتحان را دريافت مي كنيد . يادداشت برداري هم يكي از نكات اساسي است كه به شما كمك مي كند تمركز كنيد و هر آنچه در كلاس مي گذرد از ذهنتان دور نگردد.

● سؤال كنيم
نكته ديگر كه حائز اهميت است اين است كه چگونه سوال كنيم . گاه نسبت به موضوع مورد بحث در كلاس آگاهي و تسلط داريد ولي براي روشن تر شدن مساله لازم است يك سوال مطرح كنيد. سوال كردن جزو مهم زندگي دانش آموزي و دانشجويي است و باعث افزايش تمركز فكر ، افزايش سرعت يادگيري و جلوگيري از به خواب رفتن و خيال پردازي در كلاس درس ميشود.

● چگونه گوش كنيم؟
نكته سومي كه مي بايست خوب به آن توجه كنيد اين است كه خوب گوش كردن را ياد بگيريد . از آنجا كه انسان در سراسر زندگي بيشتر از راه شنيدن ياد ميگيرد تا از راه مطالعه ، ممكن است شما فكر كنيد گوش كردن كاري آسان است اما بايد به شما يادآوري كنم كه خوب گوش كردن و يادداشت برداشتن دو مهارت وابسته به يكديگرند . اگر شما گوش كردن را به خوبي ياد نگيريد نمي توانيد به خوبي يادداشت برداريد .

 

يادگيري از طريق خوب گوش كردن به دلايل ذيل اهميت دارد:
۱) به جهت تقويت حافظه شنيداري يعني آنچه را كه شما از راه شنيدن در حافظه خود ثبت مي كنيد .

۲) در بيشتر موارد شما جز با استفاده از روش خوب گوش كردن راهي براي ضبط و ثبت گفته ها نداريد

آن چيزهايي كه خوب گوش كردن را در حافظه شما تقويت مي‌كند اين است:
۱) قبل از رفتن به كلاس مطالب را بخوانيد اين عمل در بهتر درك كردن مطالب به شما كمك ميكند.

۲) به موقع در كلاس درس حاضر شويد چون بيشتر مطالب مهم و خلاصه موضوع درسي ، در اول كلاس ارائه ميشود.

۳) سعي كنيد مشكلات و مسائل شخصي خود را در طول كلاس از ذهن دور كنيد.

۴) اگر ميتوانيد در رديف اول كلاس بنشينيد، در اين صورت گوش كردن آسانتر ميشود.

۵) اگر از عينك استفاده ميكنيد حتما در كلاس آن را به چشم بزنيد.

۶) آغاز و پايان صحبت هاي معلم را با دقت بيشتري گوش كنيد.

۷) به عبارتهايي كه معلم روي آن تاكيد دارد بيشتر توجه كنيد . يك مطلب عبارت است از مقدمه ، متن يا مطلب اصلي و نتيجه گيري . بدين ترتيب در اين سه مرحله نكات گنجانده ميشوند ، پس به دقت و خوب گوش كنيد و يادداشت برداريد.

۸) هر سوالي كه در ذهنتان تداعي ميشود يادداشت كنيد و بعد از كلاس بپرسيد.

۹) در پايان اگر نتوانستيد تحت هيچ شرايطي به كلاس برويد از يادداشتهاي دوستان استفاده كنيد.

● انگيزه
انگيزه يكي از عوامل مهم يادگيري است و دشوارترين بخش هر كاري شروع آن است . فرد بايد بر خود مسلط شود و به هر شكل ممكن كار را شروع كند براي انجام بسياري از كارها يك دوره آمادگي لازم است كه طي آن فرد به كاري كه بايد انجام دهد آشنايي پيدا ميكند و بتدريج به بالاترين سطح بازدهي ميرسد . قطع كردن بي موقع كار يا مطالعه بازدهي را كاهش ميدهد ، چون دوباره بايد خود را گرم كند . اين نكته بسيار مهم است كه وقتي شاداب و سرحال هستيد مطالعه را شروع كنيد و با شدت به مطالعه ادامه دهيد بهتر است مطالعه در مدت مناسبي مثلا يكي – دو ساعت پيگيري شده و با شدت ادامه يابد و بعد از تنفس و استراحت دوباره از سر گرفته شود.

مطالعه طولاني و شبانه روزي باعث كسالت و خستگي ميشود . خستگي كم را ميتوان با تغيير كتاب درسي مورد مطالعه جبران و برطرف كنيد اما خستگي زياد با تغيير موضوع مطالعه برطرف نميشود به خاطر داشته باشيد كه خواب كافي و استراحت و تفريح براي حفظ هوشياري كامل و سر حال بودن ضروري است . هر قدر ميزان تمركز و دقت در زمان مطالعه بيشتر باشد ميزان يادگيري افزايش مي يابد ، به علاوه پيگيري در مطالعه باعث ميشود كه علاقه و اشتياق زيادتر شود و همين علاقه زياد به نوبه خود انگيزه و شوق يادگيري را افزايش ميدهد.

سعي کنيد فقط به درسي که مي‌خوانيد تمرکز کنيد و به اتفاقات بلند مدتي که بر اثر خوب يا بد امتحان دادن مي‌افتد فکر نکنيد. اول مهمترين کار حال حاضر را انجام بدهيد و بدانيد هر چيز مزاحم ديگري که به ذهنتان مي‌رسد اهميت کمتري از آنچه در حال انجامش هستيد، دارد. اين شعار را در ذهن داشته باشيد که؛ «با شرايطي که دارم بيشترين تلاش خود را خواهم کرد.» نه اينکه فکر کنيد «بايد همه چيز کامل باشد». ياد بگيريد چگونه تشخيص بدهيد مساله‌اي که حواس‌تان را پرت کرده‌است مهمتر از درس خواندن است. هرگاه که ممکن بود مستقيماً به سراغ علت حواس‌پرتي‌تان برويد. گاهي با حذف علت حواس‌پرتي اصلي مي‌توانيد زمان بيشتري را به درس اختصاص دهيد و بعداً کمتر نگران باشيد.

سعي کنيد جاي خاصي را براي درس خواندن انتخاب کنيد که وسايل حواس پرت کني مثل راديو و تلويزيون در آن نباشد.

محل درس خواندن خود را تميز و مرتب نگه داريد و سعي کنيد از آن فقط براي درس خواندن استفاده کنيد. اين کار حواس پرتي را کاهش مي‌دهد و کمک مي‌کند راحت‌تر به حالت تمرکز دست پيدا كنيد. مثلاً ممکن است وقتي روي تخت دراز مي‌کشيد و درس مي‌خوانيد کمتر تمرکز داشته باشيد تا وقتي که پشت ميزي مي‌نشينيد که هميشه از آن براي درس خواندن استفاده مي‌کنيد.

درس خواندن را در دوره‌هاي زماني محدود انجام بدهيد تا بدانيد به زودي نقطه پايان فرا مي‌رسد. در بي وقفه درس خواندن اين طوري به نظر مي‌رسد كه نقطه پاياني وجود ندارد كه اين سخت‌تر است.

همه کتاب‌ها، جزوه‌ها و کتاب‌هاي کمک درسي‌تان را کنار دست‌تان بگذاريد. اگر لازم باشد براي اين‌ها از جايتان بلند شويد يا مدتي دنبالشان بگرديد حواس‌تان بيشتر پرت مي‌شود.

براي کاهش اضطرابي که با آماده شدن براي درس خواندن مي‌آيد، مي‌توانيد کتاب‌ها و محل درس خواندن‌تان را مرتب کنيد. اين کار باعث مي‌شود محل کارتان عاري از هر چيز حواس‌پرت کننده‌اي باشد. ممکن است شما از آنهايي باشيد که براي درس خواندن نياز به «گرم شدن» داشته باشيد؛ براي اين کار از مطالبي شروع کنيد که با آنها آشنايي بيشتري داريد. با اين کار مروري هم بر نتايج خوب امتحانات گذشته داريد که از نظر ذهني شما را در وضعيت اعتماد به نفس خوبي قرار مي‌دهند.

براي کاهش اضطرابي که با گذشت زمان پديدار مي‌شود استراحت جسمي کمک مي‌کند نگراني‌تان کمتر شود و آگاهي و انرژي خود را بازيابيد. شايد هم لازم باشد هر بخش از درس را که تمام مي‌کنيد مروري بر آن داشته باشيد تا حس تمام کردن و اطمينان‌تان افزايش يابد. البته اگر درس خواندن را به شب امتحان موکول نکنيد کمتر دچار اضطراب مي‌شويد.

و در پايان در مورد اين که فرمول‌ها را فراموش مي‌كنيد، بهتر است فرمول‌ها را در کاغذي يادداشت كنيد و بارها در بازه‌هاي زماني متعدد آن‌ها را مرور كنيد تا وارد حافظه بلند مدت شما شوند و نگراني اين را نداشته باشيد که ممکن است فراموش شوند.

ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • لینک دوستان
 • سرزمین اسکریپت
 • وبسایت تفریحی تاینی فان
 • لباس مجلسی
 • خاطرات غزل
 • ·•$ღ··•سیگــــــــــــــار..ـی•$ღ
 • روياهاي من
 • مستر پاتوق
 • خداسیاه سفید نيست ...
 • علمي و هنري
 • همه چیز
 • رز صورتی
 • رز صورتی
 • تولد یک احساس
 • رمان ها
 • پست های فیسبوکی
 • كلبه اس ام اس
 • مرکز معلومات عمومی و دانلود پایان نامه و مقاله
 • بروزترین پایگاه تفریحی سرگرمی
 • عشق سوخته
 • سرگرمي تفريحي مي فان
 • البرز عكس
 • بيرق عشق
 • رهگذرم دل نبند
 • عشق و جزا
 • عشق بی انتها
 • عشق وجزا
 • ::فینال وب::
 • کتابخانه مجازی جهان نوین
 • بروزترین سایت دانلود و سرگرمی
 • نيوك موزيك
 • لرستان سرزمین زیبایی ها
 • جديدترين ها
 • !!!....جدیدترین ها
 • سرزمين پدري سرخار
 • نقطه سر خط
 • دانلود کده
 • دو تا دهه هفتادي فضول
 • دختران سرزمين آبگون
 • خندونك
 • 2شيطون بلا
 • گيتار من
 • شب و تنهايي
 • بمب خنده
 • بغض سكوت
 • ارزش خوندن داره
 • گشتي در اخلاقستان ادب
 • هيجان مسابقه هديه
 • بهترين براي بهترين ها
 • ني ني نياز
 • فرا صوت موزیک
 • بدون تو تنهام
 • ورود پسرها ممنوع
 • اس ام اس تک
 • solshadow
 • خيال من، تنها
 • عشق بي نهايت
 • خليج هميشه پارس
 • ته چشمام بارون
 • دختران سرزمين ايران
 • داستان زندگي ما
 • بیتاموزیک
 • حضرت عشق بفرما که دلم خانه توست
 • آخرین مطالب ارسال شده
 • نظرسنجی
  بهترين بازيگر سريال اواي باران از نظر شما؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 7027
 • کل نظرات : 830
 • افراد آنلاین : 14
 • تعداد اعضا : 1988
 • آی پی امروز : 105
 • آی پی دیروز : 70
 • بازدید امروز : 2,052
 • باردید دیروز : 2,814
 • گوگل امروز : 4
 • گوگل دیروز : 5
 • بازدید هفته : 11,999
 • بازدید ماه : 36,138
 • بازدید سال : 157,843
 • بازدید کلی : 4,318,455